Foto: f.v. Ylva Aunan, Henrik Hernes og Margrethe Taftø Samuelsen
Opinion har gleden over å ønske tre nyansatte velkommen til oss i høst. Alle tre har vært hos oss siden august og er godt i gang sine nye stillinger i Opinion.
Ylva Aunan er analytiker hos Opinion og jobber med kvalitative og digitale metoder. Hennes akademiske bakgrunn består av en bachelor- og en mastergrad i sosiologi fra Universitetet i Oslo.
- Jeg ble motivert til å søke etter å ha fått et veldig godt inntrykk av arbeidsmiljøet, og jeg gleder meg til å jobbe med varierte prosjekter, sier Ylva.
Margrethe Taftø Samuelsen er prosjektleder i Opinion med ansvar for analyse, rapportering og prosjektledelse knyttet til panel og community management. Hun har en bachelorgrad i HR, organisasjonspsykologi og ledelse fra Høyskolen Kristiania, og en mastergrad i strategisk markedsføringsledelse fra Handelshøyskolen BI i Oslo.
- Jeg gleder meg til å lære og utvikle meg i samarbeid med erfarne kollegaer, og etter hvert bidra aktivt med å skape verdifulle løsninger for Opinions kunder, sier Margrethe.
Henrik Hernes er kvantitativ analytiker hos oss i Opinion. Henrik er utdannet siviløkonom fra Copenhagen Business School med vekt på ledelse og dataanalyse, med utveksling ved Queensland University of Technology, og bachelor i økonomi og administrasjon fra BI med utveksling ved Bocconi University. Han har stor interesse for statistiske metoder og datavisualisering.
- Jeg har gledet meg til å starte som kvantitativ analytiker i Opinion. Det motiverer meg å være tett på det som skjer i ulike bransjer, og å lære mer om meninger og trender i befolkningen og blant kundene våre. Jeg trives i skjæringspunktet mellom data, forretning og formidling, der vi kan gjøre komplekse problemstillinger forståelige og nyttige for beslutningstakere. I Opinion ser jeg frem til å lære av sterke fagmiljøer innen kvantitativ analyse og statistiske metoder, og til å bidra i prosjekter der vi bygger gode, datadrevne beslutningsgrunnlag. Jeg har tidligere jobbet med analyse oppgaver hos en variert sammensetning av selskaper, erfaringer jeg tar med meg inn isamarbeidet med flinke rådgivere og kunder på tvers av fagområder.
John Lauring Pedersen, administrerende direktør i Opinion, er naturlig nok svært fornøyd med forsterkninger av laget:
- Vi fikk inn et høyt antall søknader på disse stillingene, og Ylva, Margrethe og Henrik har virkelig overbevist gjennom intervjuprosessen. Samtidig er jeg stolt over at nettopp de, med sine mange kvaliteter, har ønsket å søke på jobb i Opinion. Dette blir veldig bra, sier John.
Vi gleder oss over å ha fått Ylva, Margrethe og Henrik på plass hos oss.